שיפוץ בית משותף

כולנו יודעים ששיפוץ בית דורש תכנון קפדני, תקצוב נכון, והמון המון סבלנות ואורך רוח. לא תמיד ישנה הסכמה בין בני הזוג ולא תמיד מגיעים להחלטה מהירה בנושא. עכשיו תוסיפו לקלחת מספר משפחות לאותו פרוייקט. כמספר האנשים כך מספר הדעות. שיפוץ בית משותף הוא פרויקט שלא מעט בעלי בית מנסים להמנע ממנו. הוא מלא בחוסר וודאות וחוסר בטחון. מעבר לבירוקרטיה ולאי הנוחות שמתלווה לפרוייקט, לרוב, יתלווה לכך לחץ הדם ורמות מתח גבוהות. מעבר לכך שמדובר על פרוייקט שיאתגר מאוד את כיסו של כל אחד ואחד מבעלי הדירות.

אחריות ההובלה של שיפוץ בית משותף

לרוב בכל בית משותף ישנו וועד בית שהוא אחראי לאחזקת ותפעול הבניין. כך שברגע שהוחלט שמתחילים בפרוייקט שיפוץ בית משותף, סביר שוועד הבית הוא זה שיוביל את המהלך. הוועד יכנס אסיפת דיירים כללית והדיירים כולם יצטרכו לאשר ולהסכים לתחילת הפרוייקט. וועד הבית יפעל מול קבלנים, הצעות מחיר ואנשי מקצוע שונים והוא זה שיתנהל ויתווך את הפרוייקט ברמת ההתקדמות והתקציב.

אם ישנם בעלי דירות שאינם בטוחים לגבי ההחלטה או שמא וועד הבית מעוניין לדעת האם הפרוייקט המדובר שווה את ערך ההשקעה, הם יכולים לעשות בדק מקדים אחר דירות למכירה. למשל, לבדוק ע“פ אזורים כמו למשל דירות למכירה בכרמיאל, או דירות למכירה באור יהודה דירות למכירה באור יהודה או אפילו חיפוש ספציפי באזור המגורים. החיפוש יעלה מספר אפשרויות שיעניקו תמונת מצב של ערך דירות ובתים משותפים שעברו שיפוץ או לא. תמונת מצב זו תאפשר לדעת האם הצפיות הן ריאליות. היא תוכל לעזור לשכנע את שאר בעלי הבית בבניין המשותף שהשיפוץ הוא כדאי. (לחילופין שכרגע זה לא הזמן המתאים, או אף לשנות את התכנית המקורית כך שתהיה מדוייקת יותר לתושבי הנכס). באותה מידה ניתן אף ליצור קשר עם בעלי הדירות שעלו בחיפושים ולבקש מידע מנסיונם על תהליך השיפוץ שהם עברו.

היתרונות שקיימים בשיפוץ המבנה

ניתן לחלק את היתרונות לשתי קטגוריות. קטגוריה ראשונה היא היתרון האסתטי. לרוב, כשמחליטים על שיפוץ בית משותף, זה לאחר זמן רב מאוד שהמבנה פעיל וקיים, ולרוב קיים בלאי ומראהו הוא כשנות פעילותו. השיפוץ יאפשר לרענן את המראה של המבנה, יאפשר להנגיש ולהתאים אותו לבעלי הבית ולאפשר איכות חיים גבוהה ונעימה יותר. כך, למשל ניתן להוסיף גינה, לובי, מעלית, חסר אשפה, חדר כושר ועוד.

הקטגורייה השניה החשובה לא פחות היא העלאת ערך כלל הדירות כחלק מהשיפוץ. ההשקעה תשתלם בהמשך אם אחד מבעלי הדירות ירצה למכור את הנכס שלו או ירצה להשכיר אותו. מדובר על השקעה בטוחה שעד אז נהנים ממנה בעצמם.

חשוב מאוד להעזר בכל צעד ושעל באגודה לתרבות הדיור אשר מעניקה ייעוץ ומענקים לזכאים. הדבר יעזור לתהליך קל ונעים יותר.

שם מלא*

דוא״ל*

טלפון נייד*

כתובת

נושא

תוכן הפניה

הריני מאשר/ת קבלת חומר פרסומי מ"גשם החזקות" בדוא"ל ו/או SMS וכיוצ"ב.

חדשות נוספות