לוקיישן, מחיר ותשואה זה הדיבור החדש! מגדל התחנה – מדברים עסקים

לוקיישן, מחיר ותשואה זה הדיבור החדש! מגדל התחנה – מדברים עסקים

רכישת משרד, מצריכה בחינת שלושה פרמטרים לפחות לבחינת כדאיות עסקה, מחיר, תשואה ומיקום.
על פי הלמ"ס שקלול נתוני השנים האחרונות משקפות כי עסקת נכס להשקעה, צפויה להניב תשואה של בין 6%-8% בשנה, מבלי לחשב את עליית הערך השנתית.
בעוד התשואות בשוק המגורים נמוכות משמעותית ועומדות על בין 2.5 -4%.

נדל"ן מניב הוא כל נכס שניתן להשכיר ולהנות מהחזר הכנסה קבוע בצורת דמי שכירות.

נכס מניב יכול להיות, משרד, מבנה מסחרי, דירת מגורים, חנות, קניון, חניון, בית מלון, אולם או תחנת דלק. השקעות ורכישת נדל"ן מניב מתבצעות על עקרון השימוש במנוף פיננסי, המאפשר למשקיע לצבור נכסים תוך שימוש בהון עצמי מועט באופן יחסי לגודל ההשקעה. אחד הפרמטרים בשיקול לרכישת נכס מסחרי להשקעה הוא שהיחס בין עלות הקנייה לשכר הדירה שיתקבל מהשוכר, וזוהי התשואה להשקעה בנכס. הרעיון לאורך זמן הוא שהתשואה המתקבלת מהנכס באחוזים תהיה גבוהה מעלות הריבית שהבנק גובה למימון העסקה. כמובן, גם מיקומו הגאוגרפי של הנכס מהווה פקטור מכריע על גובה התשואה העתידית. ראוי לבחון מס גורמים נוספים, ניקח נכס משרדי כדוגמה:
היצע מול ביקוש – יש לבחון תמיד את כמות המשרדים הקיימים באזור המבוקש אל מול כמות הביקושים למשרדים באזור היעד.
ראשוניות / תבע או תכנון עתידי – כדאי לבדוק האם ישנו תכנון עתידי מאושר בתחום המסחרי באיזור המבוקש, האם קיים תכנון לשינוי ייעודיים במבנים עתיידים, אם ישנה היתכנות לפינוי בינוי, והאם קיים פרויקט בשלב מתקדם יותר באזור מאחרים.

בחינה ממשית של התכנון האזורי יכולה להוזיל את מחירי הרכישה משמעותית ולהעלות את לשווי הנכס הנרכש בעתיד בעשרות אחוזים.
מיקום – כדאי לבחור מיקום מרכזי שכבר נתפס כמרכז סחר בו קיימים מסעדות חנויות מרפאות וכו', הדבר מייצר תנועה של קהלי יעד פוטנציאלים באזור ומהווה הזדמנות עסקית.
סביבה נגישה – חשוב לבדוק את דרכי הגישה לאזור המבוקש, האם ישנם כבישים בתכנון, האם מתחברים לאזור כבישי גישה, האם קיימת תחבורה ציבורית בקרוב.

Geshem

בשנים האחרונות קיימת מגמה של פיתוח מתחמים המיועדים לשימוש מעורב של משרדים, מגורים, מסחר, מלונאות, מוסדות ציבור בערים מתפתחות הרחק מהמרכזים היקרים, אך הנגישות המירבית ממקסמת את הנכס, מגמה זו החלה בשביל לחסוך בעלויות ובגלל עומסי התנועה ומצוקת החניות שרק הולכים ומחריפים. תוסיפו לכך שבאזורים מתפתחים תקבלו יותר שטח משרדי במחיר מתון יותר, ומקומות חנייה מספקים.

חברת גשם החזקות בשיתוף קבוצת דיוטי זיהו את הפוטנציאל הטמון באזור בכלל ובמיקום האסטרטגי בעכו בפרט, על צומת הרצל דוד רמז, והחליטו להקים את מגדל העסקים הראשון מסוגו בעכו, "מגדל התחנה", מבנה מודרני יחיד וייחודי באזור, הכולל קומת מסחר מרהיבה של 1000 מ"ר ו – 17 קומות משרדים המשתרעים על פני 11,000 מ"ר.

כל קומת משרדים תוכננה על שטח של כ 1000 מ"ר הניתנים לחלוקה מודולרית של החל מ- 60 מ"ר ועד 1000 מ"ר, ובהתאמה לצרכי הרוכש.

מיקומו המדויק על כביש 8510 המתחבר עם כביש 4 ועם כביש 6 העתידי, מאפשר הגעה קלה לכל חלקי הארץ. מדובר על מיקום מרכזי עם תנועה רחבה של כ- 80,000 איש ביממה.

Geshem

"מגדל התחנה" הוא מגדל העסקים הראשון מסוגו בעיר עכו ונהנה מנוף מרהיב אל ים מחד ואל נוף עירוני שוקק חיים מאידך. החזון האדריכלי הושפע מהרצון להפוך למרכז העסקים האקסקלוסיבי ביותר בעיר ולכן תוכנן כך שחזית אחת פונה אל שדרה מרכזית, תחנה רכבת, מטרונית, ועורקי תחבורה ראשיים והחזית המערבית פונה אל נוף ים כחול.

מרבית חזיתות המגדל תוכננו כקירות מסך המקנים, פרט למראה יוקרתי, מעבר רציף בין החוץ והפנים והתמזגות הבניין בנוף העירוני מבלי לפגוע במראה שלו.

"מגדל התחנה" הינו פרויקט שאפתני המציע סטנדרט חדש של איכות בזירת העסקים של הצפון.
קומות המשרדים הרחבות מאפשרות לחברות גדולות ליהנות ממתחמי עבודה נוחים ומרווחים.

דילוג לתוכן