חלום שמתגשם, מגורי יוקרה על המים. ג'יסר א-זרקא, לא מה שחשבתם

חלום שמתגשם, מגורי יוקרה על המים. ג'יסר א-זרקא, לא מה שחשבתם

 

ברצועת החוף היפה בישראל ,קו ראשון לים, בין עתודות הקרקע האחרונות לבנייה למגורים שוכן לו גן העדן "טורקיז", קומפלקס מגורי בוטיק, משקיפים לנוף הים הפתוח ממערב ושמורת טבע מצפון.

להיות בבית להרגיש בחופשה – פרוייקט "טורקיז" היוקרתי, נמצא במיקום האידאלי ביותר כשמצידו המערבי חוץ מים כחול תמצאו שדרת בתי קפה, מסעדות, וקניות מפוארת. מצפון נמצאת שמורת הטבע נחל תנינים ובקרוב יוקם בית הספר לגלישה הגדול בארץ, המקום הקסום ביותר שתמצאו כדי לבנות את בית החלומות שלכם.

 

צילום: הדמיה: ורד לומו // חזית הים עם פרטיות ונוף לאופק

אחד המיזמים המסקרנים ביותר שיצאו לשיווק בשנים האחרונות הוא פרויקט טורקיז בגאסר אזרקא, הפרויקט ממוקם בין קיסריה למעגן מיכאל, במרחק נדרש לחיים של שקט על המים אך קרוב מספיק למרכז הארץ, מרכזי קניות גדולים, תחבורה ציבורית ונתיבי תחבורה ראשיים.

פרויקט טורקיז, הינו קומפלקס מגורי יוקרה הכולל 28 מבנים עם 196 יח"ד על שטח של כ-17,000 מ"ר בשכונה המערבית ביותר בכפר גאסר אזרקא.

מדובר באחד המקומות היפים בישראל. יופיו נובע מעצם היותו אזור בתולי, על שפת חוף ים מבודד ובתולי שמכירים רק גולשים מקצועיים ואנשי טבע החוצים בשביל ישראל.

ציור של ממש

ג'יסר א-זרקא ("הגשר הכחול") הינו הכפר היחיד באזור, וממוקם בין מעגן מיכאל מצפון וקיסריה מדרום . בכניסה לכפר מפעל מים עתיק, מעל נחל תנינים. האזור שוחזר וכולל אגם קטן, סכר רומי מרשים, אמת מים, מפעל צינורות וטחנות קמח.

שביל ישראל עובר במקביל לשפך הנחל. על תל סמוך נמצאו שרידים מהתקופה ההלניסטית והביזנטית. נוף עוצר נשימה משקיף דרומה לכיוון חדרה וצפונה אל הכרמל ומפרץ חיפה.

אחד האתרים היותר מרשימים הינו נמל הדייגים הקטן, ממש בסמוך לקו החוף הכחול היפהפה. בקתות ישנות, סירות עץ, מגדלור מחליד, דייגים שמחלצים דגים מהרשת ושחפים שחגים מעל – מקנים למקום מראה ציורי.

במסגרת התוכנית ייפתחו מרכז לחינוך ימי, מרכז מבקרים, שוק איכרים, גן אירועים, שטחי מסחר ושלוש מלוניות.

האזור נחשב ליעד עם פוטנציאל עצום, ובשנים האחרונות עבר תהליך הפקעת קרקעות ותוכננה תוכנית מתאר שיקומית חדשה, מבין הגדולות בישראל, על ידי משרד האדריכלים עוזי גורדון.

תוכנית המתאר כוללת כ-520 יחידות דיור, כ-200 חדרי אירוח בכפר נופש ו-4 מלוניות. על שטח של כ-6.5 דונם יוקמו מבני ציבור, גני ילדים ומבני דת, ועוד כ-30 דונם של ריאות ירוקות לציבור הרחב.

בין שני מוקדי התיירות החדשים המתוכננים בצפון השטח ובדרומו יש ציר טיילת, ולאורכה מבני תיירות קטנים ונקודות מסחר.

בשלב הראשון מתוכננת לקום בחלקו הצפוני של השטח, סמוך לבריכות הדגים של מעגן מיכאל, שכונת מגורים בת 156 יחידות דיור. הבתים ייבנו בשורות, עם כיווני אוויר ירוקים (ציר צפון-דרום), וביניהם שטח ציבורי פתוח, שבו ימוקמו מבני הציבור הקהילתיים.

גובה בתי המגורים יגיע ל-14 מטר, ובהשוואה לממוצע הארצי הדירות יהיו גדולות – שטחן בין 140 ל-180 מ"ר. גרמי המדרגות בבנייני המגורים ישרתו רק 4 דירות, ואל דירות הגן יובילו כניסות נפרדות.

באזור יקומו, בשלב הראשון, גם מרכז לחינוך ימי, בין הגדולים בישראל, מרכז מבקרים (סמוך לשמורת הטבע), שטחי מסחר ו-3 מלוניות עם 72 חדרים. יוזמי התוכנית מקווים שהמלוניות יופעלו על ידי התושבים, כמקור פרנסה חדש.

 

בחלק הדרום-מערבי של השכונה, מול חוף הים המוכרז, יקום בשלב הזה כפר נופש עם 115 יחידות אירוח  וייסלל כביש שיוביל אל הים ממחלף חדש שהוגדר בתוכנית המתאר.

מגורי יוקרה ונופש

הרחובות מתוכננים כרחובות קטנים של אבן משתלבת, וישרתו רק את באי השכונות ולא את הנופשים במוקדי התיירות.

התב"ע העתידית זוהתה על ידי היזמים, יוסי מזרחי ושמגר ואקנין ואלו החלו בבניית המתחמים במתכונת מגורי יוקרה ונופש. הפרויקט נבנה בימים אלו ונמצא בביצוע מקדם של השלב השני.

השלב הראשון עומד על 80% מכירות ועתיד להתאכלס עד סוף השנה.

הקומפלקס מהווה את הסנונית הראשונה בפיתוח האזור על הים. הפרויקט מתוכנן עם חלונות הצללה לשמש ורחובות הולנדים המייצרים אווירת כפר נופש. התכנון מקפיד על צמצום תנועת רכבים ככל הניתן, כך שלכל בניין 7 חניות עיליות בלבד, ללא קומות מרתף.

חתך בניין נסוג יאפשר הרחקה הולכת וגדלה מהמגרש האחורי והגדלת יחידות הדיור באותו גובה. כך תתקבל פרטיות מירבית, הפניית מבט לים ויצירת יח"ד איכותיות יותר.

בבניינים שבהם לא ניתן להפנות את החזית לים הופנו מרפסות המבנים לשצ"פ ולשמורה, כך שהנוף הנשקף מהמרפסות נעים ומבטיח פרטיות.

בניינים עם הפניה לשטח פתוח // הדמיה : סטודיו לומו

״הבניינים הוגבהו ב-30 ס"מ ממפלס הרחוב, הוסרו קירות התמך ופחי האשפה הוסדרו בנישות ייעודיות, לטובת הליכה נעימה ברחובות ויצירת מעברים פרטיים לכניסה".

מכפר היסטורי למוקד נדל”ן

במשך שנים, נתפסה ככפר עם היסטוריה תרבותית עשירה. אלא שבשנים האחרונות החל מהפך משמעותי, שעתידה להפוך אותו למוקד נדל”ן מבוקש. הפיתוי של הקסם ההיסטורי שלו בשילוב עם פיתוח עירוני מודרני הופך אותו למיקום אטרקטיבי עבור משקיעים ותושבים כאחד. השילוב של עיצוב עכשווי עם נקודות ציון שמורות מספק שילוב ייחודי המושך את המקומיים והתיירים כאחד. עם ההתפתחויות המתמשכות, קו הרקיע מתפתח בקצב גבוה, מה שיהפוך אותו לאזור דינמי ותוסס.

השילוב יוצא הדופן של חוף בתולי, לצד קומפלקסים חדשים, מסעדות מקומיות, ציר טיילת תיירותי, שקיעות רומנטיות המזכירות את חופיה של יוון, בין קיסריה בדרום לבין חוף הים במערב, הביאו את פיסת הנדל"ן הזו לשיאי ביקושים, וכפועל יוצא את מחירי הנדל"ן לשיא.

הבאזז סביב הנדל”ן בפרויקט טורקיז משך את תשומת לבם של משקיעים בינלאומיים. השילוב הייחודי של כפריות ומודרניות, יחד עם מיקומו 100 מטרים בלבד מהחוף, הופכים אותו להצעה אטרקטיבית להשקעות זרות. רבים רואים בפרויקט מיקום מבטיח לצמיחת נדל”ן לטווח ארוך. שטף העניין הבינלאומי הביא לפרויקט גם תרבויות וקהילות מגוונות, והעשיר עוד יותר את המרקם החברתי-תרבותי שלה.

לסיכום

המטמורפוזה של ג'אסר אזרקא מכפר פועלים היסטורי למגנט נדל”ן היא עדות לכושר ההתפתחות והפוטנציאל החבוי בו. השילוב הייחודי של פיתוי עתיק ותחכום מודרני יוצר סביבה שובת לב לתושבים ולמשקיעים. ככל שימשיך להתפתח, שיתוף הפעולה בין היזמים, והקהילה המקומית יהיה

חשוב בעיצוב עתידה. כעומדת בתור מגדלור לאופן שבו היסטוריה ומודרניות יכולות להתקיים במקביל, ומציעה שיעורים לאזורים אחרים שמחפשים מודרניזציה תוך שמירה על המורשת.

 

מלאו טופס והסוכן יחזור אליכם

דילוג לתוכן